Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Żory: Niebawem otwarcie centrum przesiadkowego

Facebook Twitter

Prace dobiegają końca, prowadzone są już odbiory techniczne. We wrześniu Żory otworzą swoje centrum przesiadkowe.

Taki sztandarowy budynek, który widzi się wjeżdżając do Żor od strony Rybnika, ale także od strony ‚wiślanki’. Jest Imponujący, faktycznie nowoczesny. No i przede wszystkim to miejsce będzie integrowało transport autobusowy, rowerowy i samochodowy na tym zależało na najbardziej. Przy okazji zbudowaliśmy także ścieżkę rowerową, co cieszy nie tylko rowerzystów, ale także tych, którzy będą mogli się przesiąść samochodu i skorzystać właśnie z rowerów a jest tego roweru dosyć sporo w naszym mieście, bo funkcjonują wypożyczalnie. W każdej dzielnicy można wypożyczyć rower i śmiał z niego korzystać, jeżdżąc po całym mieście.

– mówi Anna Ujma z Urzędu Miasta w Żorach i przypomina, że jeśli ktoś nie chce po mieście jeździć samochodem będzie mógł też w centrum przesiadkowym wsiąść do bezpłatnego autobusu:

Lokalizacja tego centrum przesiadkowego jest jak najbardziej trafiona. Jest to serce naszego miasta, jest to centrum naszego miasta. Bardzo blisko trasy DK81, bardzo blisko wyjazdu właśnie do Rybnika czy też do miast sąsiadujących z naszym miastem. No i przede wszystkim jest to miejscu także atrakcyjne dla tych, którzy nas odwiedzają. Blisko starówki bliski pozostałych atrakcyjnych miejsc takich jak muzeum miejskie czy też lada moment nasza nowa biblioteka miejska. To także blisko kina na starówce, Miejskiego Ośrodka Kultury więc wszystkich tych miejsc, w których można po prostu miło spędzić wolny czas.

Budowa centrum przesiadkowego w Żorach kosztowała ponad 14 mln złotych, magistrat otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 5 i pół miliona ze środków unijnych.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj