Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: wystawa, której bohaterkami są miejskie kamienice

Facebook Twitter

Wystawa, której bohaterkami są miejskie kamienice. Jutro (3.09.) w Żorach na terenie amfiteatru pod murami obronnymi finał projektu „Żorskie Kamienice”.

Motywem przewodnim ekspozycji były zabytkowe, wiekowe budynki, nieoczywiste symbole miasta. Ich różne formy, kolorystyka, zdobienia, układ oraz lokalizacja zainspirowały uczestników warsztatów do wyzwolenia pokładów kreatywności i rozwijania swoich artystycznych zdolności. Wystawa zbiorowa podsumowująca projekt jest dokumentacją nabytych zdolności i umiejętności artystycznych, wynikiem zajęć opartych na współdziałaniu różnych grup wiekowych i społecznych.

Jutro (3.09.) będzie można zobaczyć jak z tematem poradzili sobie uczestnicy takich działań jak warsztaty ceramiczne, lekcje techniczne, plenery malarskie i spacery f. , przyjdź do Miejskiego Amfiteatru przy ulicy Ogrodowej już w sobotę, 3 września. Plenerowa wystawa prezentowana będzie w godzinach od 13:00 do 19:00, na otwartej przestrzeni blisko centrum miasta.

fot. zory.pl

Podczas wydarzenia zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepszą pracę powstałą podczas projektu. Wręczenie nagród odbędzie się o godzinie 14:00. Przewodniczącą jury będzie dr hab. prof. UŚ Hanna Grzonka-Karwacka, która również we własnej twórczości porusza problematykę tożsamości i postpamięci. Posługuje się różnego rodzaju medium: grafiką eksperymentalną, rysunkiem, obiektem. W skład jury wejdą również artystki na co dzień pracujące w Studio Działań Artystycznych: Marzena Kuczera i Anna Bodzek-Sikora, które od wielu lat przyglądają się miejskim młodym talentom.

Po ekspozycji w Amfiteatrze Miejskim wystawa „Żorskie kamienice za dnia” przeniesiona zostanie do budynku Domu Kultury. Będzie można ją oglądać do końca września. W jednym miejscu zebrane zostaną wszystkie rezultaty działań z zakresu sztuk wizualnych i manualnych, których inspiracją był krajobraz żorskiej zabudowy.

Projekt „Żorskie kamienice” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022