Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Zostałam porwana”. Nastolatka postawiła na nogi służby mundurowe

Facebook Twitter

Policja z Gliwic apeluje: rozmawiajmy ze swoimi dziećmi, uczmy, co im wolno, a co jest zabronione. Wczoraj (7.08.) ktoś zadzwonił pod numer alarmowy 112 i oświadczył słabym, damskim lub dziecięcym, głosem: „Dzień dobry, zostałam porwana”. Natychmiast rozpoczęto działania.

Poszukują nastolatki z Radlina

Wyznaczeni gliwiccy policjanci zaczęli ustalać, skąd dzwoniono, do kogo należy telefon, gdzie aktualnie się on znajduje. Jak się okazało, natychmiast po połączeniu aparat został wyłączony.

Rozpoczęto ustalenia w terenie, w Łabędach i Ligocie Zabrskiej, sprawdzano także jeden adres w województwie opolskim. Wyznaczeni policjanci dochodzeniowo- śledczy oraz operacyjni z dwóch komisariatów – IV i V – pracowali równolegle, by dotrzeć do właściciela i dalej, użytkownika numeru.

W krótkim czasie wykonano wiele czynności, które doprowadziły do jednej ze szkół podstawowych w Gliwicach.
Wytypowano prawdopodobną sprawczynię zamieszania, 11-letnią uczennicę.

Wezwano matkę dziewczynki i w jej obecności rozpytano dziecko. Porównanie sposobu wysławiania się oraz tembru głosu dało funkcjonariuszom pewność, że to właśnie ta małoletnia była autorką powiadomienia

– relacjonuje gliwicka policja. 11-latka przyznała się, że zadzwoniła pod numer 112, gdyż… „założyła się z koleżanką z klasy”.

Bez komentarza

– piszą mundurowi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj