Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zostań patronem Jastrzębskiej Kapsuły Czasu

Facebook Twitter

Podczas budowy Placu Zdrojowego, robotnicy pod pomnikiem ofiar Marszu Śmierci odkryli akt z 1979 roku. W piśmie są informacje z tamtych czasów o ówczesnych władzach i o tym, jak Jastrzębie wyglądało w drugiej połowie minionego wieku. Teraz władze planują uzupełnić kapsułę o bieżące informacje.

Jastrzębska kapsuła czasu z 1979 roku

Władze Jastrzębia chcą w tworzenie materiałów do kapsuły, włączyć swoich mieszkańców. Wielka impreza szykowana jest na przyszły piątek (30.09). „Wehikuł czasu” odbędzie się w Parku Zdrojowym. Zebrane tam będą złote myśli dla przyszłych pokoleń, zarówno dorosłych, jak i małych mieszkańców miasta. Przygotowana będzie nowa kapsuła czasu z teraźniejszym przesłaniem, będzie list i będzie film.

Chcemy, byście Wy jastrzębianie również pozostawili swój ślad dla potomnych

– piszą w Jastrzębiu.

Dlatego do 25 września, każdy kto chce przekazać coś ważnego przyszłym pokoleniom może zgłosić się do nas pisząc dlaczego właśnie on powinien zostać Patronem Kapsuły. Misją Patronów Kapsuły lub ich spadkobierców, będzie przypomnieć w 100. rocznicę nadania praw miejskich ówczesnym władzom miasta o otwarciu kapsuły czasu i poznaniu przesłania jakie dla nich mamy.

Wyślij zgłoszenie:

  • pocztą na adres: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, al. Piłsudskiego 60 44-335 Jastrzębie-Zdrój,
  • lub adres e-mail [email protected]

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj