Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żużel: Trześniewski z awansem do finału Młodzieżowych Indywidulanych Mistrzostw Polski

Facebook Twitter

Piękny prezent sprawił sobie na 17. urodziny żużlowiec ROW-u Rybnik Paweł Trześniewski. Wczoraj (28.07.) na rybnickim torze wywalczył awans do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zawodnik ROW-u zaprezentował się bardzo dobrze, w całych zawodach gromadząc 12 punktów i zajmując, dające awans 3 miejsce.

Trześniewski wygrał dwa z pięciu swoich biegów, w trzech kolejnych był drugi.

Paweł Trześniewski: Zrobiłem to, awansowałem. Z tego, co wiem, drugie miejsce ex aequo z Mateuszem. Jestem zadowolony. Dzisiaj jeździłem na silniku od Jacka Rempały jak ostatnio w meczu ligowym. Ten silnik mi przypasował i dałem radę. Od startu do mety nie przejechałem na gorszej pozycji niż druga, więc jest w porządku.

Radio 90: Jak ocenisz całe zawody, było ciężko wywalczyć awans?

Paweł Trześniewski: Ciężko, każdy chciał awansować, jechał z całych sił na 100%, ja też i to akurat ja byłem tą osobą, której się udało.

Na zdjęciu: Paweł Trześniewski, KS ROW Rybnik

Dodajmy, że w zawodach nie powiodło się innym rybniczanom. Ostatnimi, 16. z dwoma punktami na koncie był Kacper Tkocz. Punkty wywalczył na torze także rezerwowy Lech Chlebowski.

Finał Młodzieżowych Indywidulanych Mistrzostw Polski 24 sierpnia na torze w Częstochowie. Więcej o wczorajszych zawodach w Rybniku usłyszycie w najbliższą środę (03.07.) w Magazynie Żużlowym Radia 90.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj