Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żużlowiec Patrick Hansen, jest po operacji. ROW Rybnik informuje o jego stanie zdrowia

Facebook Twitter

ROW Rybnik stracił kapitana. Patrick Hansen, po wczorajszym dramatycznym upadku, jest już po operacji odbarczenia rdzenia kręgowego.

Patrick Hansen, żużlowiec ROW Rybnik, po fatalnej kraksie w meczu swojej drużyny z Arged Malesą Ostrów trafił do szpitala w Kaliszu, gdzie wczoraj wieczorem (26.08) przeszedł operację odbarczenia rdzenia kręgowego. Rybnicki klub wydał najnowszy komunikat o stanie zdrowia zawodnika:

Za nami długa i ciężka noc. Według lekarzy operacja kręgosłupa Patricka Hansena przebiegła pomyślnie. Jest trochę więcej optymizmu, jest nadzieja. Ordynator szpitala w Kaliszu odbarczył rdzeń kręgowy. Patrick dalej leży na oddziale neurologicznym. Jest jeszcze problem z płucami, które są obite. Patrick pozostanie w szpitalu w Kaliszu jeszcze kilka dni, a potem pojedzie prosto do ośrodka rehabilitacyjnego. Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby podać takie bardziej pewne informacje na temat stanu jego zdrowia. Lekarze będą go obserwować, a my czekamy na kolejne dobre wieści.

Wiadomo także, że w poniedziałek (28.08) Hansen przejdzie zabieg zespolenia złamanej kostki.

Przypomnijmy, do fatalnego karambolu z udziałem dwóch zawodników z Rybnika doszło w trzecim wyścigu ćwierćfinałowego spotkania Ostrów-ROW Rybnik. Patryk Wojdyło i Patrick Hansen z impetem uderzyli w bandę. Dodatkowo motocykl Hansena podniósł dmuchaną bandę, pod którą wpadł sam zawodnik uderzając w drewnianą część zabezpieczenia toru. Jego motocykl przekoziołkował i ostatecznie wylądował na trybunach – ale na szczęście w miejscu, gdzie nie siedzieli kibice. Pierwsze informacje nie były zbyt optymistyczne – lekarze od razu podejrzewali u Hansena uraz kręgosłupa oraz problemy z czuciem w nogach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024