Zwycięstwem zakończyli rok siatkarze Jastrzębskiego Węgla

W minioną sobotę (29.12.) pokonali we własnej hali Czarnych Radom 3:0. Dwa pierwsze sety wygrali gładko, dwukrotnie do 16 punktów. Trzecia partia meczu była wyrównana, ale ostatecznie jastrzębianie lepiej zagrali w końcówce i wygrali ją do 20 punktów.

Mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla, Piotr Hain:

Wiedzieliśmy, że tak będzie. Po dwóch gładkich setach, trzeci zazwyczaj jest ciężki. Wkrada się rozluźnienie, a przeciwna drużyna nie ma nic do stracenia. (…) Na szczęście końcówka to robota Grześka Kosoka, dzięki niemu nie skończyło się nerwowo.

Najlepszym zawodnikiem meczu został, kolejny już raz w tym sezonie, francuski przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Julien Lyneel. Jego zespół zajmuje 3. miejsce w tabeli PlusLigi. Kolejne spotkanie jastrzębianie rozegrają za dwa tygodnie. W poniedziałek (14.01.) zmierzą się we własnej hali z Wartą Zawiercie.

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:16, 25:16, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Kosok, Hain, Lyneel, Fromm, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Bucki.

Cerrad Czarni Radom: Filip, Giger, Huber, Pajenk, Żaliński, Fornal, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Kwasowski, Rybicki.

MVP: Julien Lyneel.