Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

0,49 promila. Znamy wyniki badań krwi prezydenta Rybnika

Facebook Twitter

Policja w Rybniku podała informacje o wynikach badań krwi prezydenta Rybnika. Zawartość alkoholu w próbce pobranej od Piotra Kuczery to 0,49 promila. Policjanci będą teraz prowadzić czynności w kierunku wykroczenia drogowego.

Policja poinformowała, że w próbce zbadanej w katowickim laboratorium kryminalistycznym było 0,49 promila alkoholu. Wynik ten mieści się w przedziale 0,2 – 0,5 promila, wobec tego policjanci będą prowadzić czynności w kierunku wykroczenia prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu – informuje rzecznik policji w Rybniku Dariusz Jaroszewski.

Prezydentowi zatem grozi tymczasowy areszt od 5 do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdu od 6 miesięcy do 3 lat i grzywna od 50 złotych do 5 tysięcy złotych.

Rybnicka policja zatrzymała Piotra Kuczerę w minioną niedzielę (18.11.) na Obwiedni Południowej, to była rutynowa kontrola, która wskazała obecności alkoholu w powietrzu wydychanym przez prezydenta. Piotr Kuczera odmówił jednak badania alkomatem i został przewieziony do szpitala gdzie pobrana została krew. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022