3 punkty dla Jastrzębskiego Węgla!

Rundę zasadniczą skończyli na 2. miejscu. W meczu 18. kolejki PlusLigi w Jastrzębiu, Jastrzębski Węgiel pokonał w poniedziałek (11.02.) Wkręt-met AZS Częstochowa 3:0. W kolejnych setach gospodarze zwyciężali do 17 i 14, w trzeciej odsłonie AZS mocno się bronił, ta partia meczu skończyła się wynikiem 25:21.

To jest charakterystyczne dla siatkówki, bo w tym trzecim secie Częstochowa co rusz uciekała na 2 punty, ale w końcówce to jednak my triumfowaliśmy!

– mówi Krzysztof Gierczyński, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, wybrany MVP tego spotkania. A poniedziałkowy (11.02.) wynik oznacza, że w pierwszej rundzie play-off Jastrzębski Węgiel zamierzy się z Effectorem Kielce:

Z Effectorem będzie maksymalna mobilizacja (…) Trzeba będzie zatrzymać kubańskiego atakującego i bułgarskiego przyjmującego, bo oni są najmocniejszymi ogniwami tej drużyny.

– planuje rezerwowy atakujący Jastrzębskiego Węgla, Mateusz Malinowski, który w poniedziałkowym meczu skutecznie zagrywał, jego as serwisowy zakończył mecz w jastrzębskiej hali.

Jastrzębski Węgiel  – Wkręt-met AZS Częstochowa 3:0  (25:17, 25:14, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Tischer, Holmes, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Zbierski, Polański, Violas

Wkręt-met AZS Częstochowa: Hunek, Lisinac, Murek, Hebda, Bociek, Janusz, Piechocki (libero) oraz Szlubowski, Kaczyński, Stelmach