Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

7 kandydatów na dyrektora wodzisławskiego szpitala

Facebook Twitter

7 kandydatów na dyrektora szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach. Dziś (31.05.) w samo południe po raz pierwszy zebrała się komisja konkursowa, by otworzyć koperty z aplikacjami.

oddział chirurgiczny

7 kandydatów na dyrektora wodzisławskiego szpitala

Do momentu wybrania nowego szefa lecznicy, nie poznamy nazwisk kandydatów, bo – jak usłyszeliśmy od Wojciecha Raczkowskiego, rzecznika wodzisławskiego starostwa – na ujawnienie ich na tym etapie nie pozwala proces rekrutacyjny.

Przewodniczący komisji konkursowej złożył dziś (31.05.) wniosek o zmianę składu komisji, bo kilku jej członków musiało zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Wśród kandydatów są bowiem osoby, z którymi łączy ich zależność czy to zawodowa, czy prywatna, co nie pozwala na zachowanie bezstronności. Tą sprawą zajmą się radni prawdopodobnie na najbliższej sesji, 22 czerwca. A w skład komisji weszli przedstawiciele administracji lecznicy, starostwa powiatowego i kadry medycznej.

Przypomnijmy, że wakat na stanowisku dyrektora szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach pojawił się z początkiem kwietnia po złożeniu rezygnacji przez dotychczasowego szefa lecznicy, Krzysztofa Kowalika. Ten pełnił funkcję dyrektora przez ponad 3 lata.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj