Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

A jednak! Są pieniądze na komunikację w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Są pieniądze na komunikację w Wodzisławiu. Okazało się, że wodzisławscy radni wcale nie muszą zwiększać puli środków potrzebnych do rozstrzygnięcia przetargu na organizację komunikacji autobusowej w mieście.

https://wodzislaw-slaski.pl/
fot. Powiat wodzisławski

Choć do świąt został jeszcze miesiąc, to tuż zdarzył się wigilijny cud! Wbrew zapowiedziom i wcześniejszym wyliczeniom na środowej (29.11.) sesji Rady Miasta w Wodzisławiu nie pojawiła się autopoprawka do budżetu, by przesunąć środki, których według urzędników brakowało na sfinansowanie komunikacji miejskiej na najbliższe dwa lata. Przypomnijmy: firma, która stanęła do przetargu złożyła ofertę opiewającą na kwotę 14 milinów złotych, w budżecie miasta zabezpieczono ponad 11 milionów.

Jak mówiła na naszej antenie Klaudia Bartkowiak, rzeczniczka Urzędu Miasta: radni mieli na sesji zdecydować o przesunięciu ponad 2 milionów, by móc zorganizować komunikację. Tymczasem w trakcie sesji, skarbnik Jacek Matyja zapewnił, że środki w wysokości 14 milionów są zabezpieczone w ramach Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2024-2026, na ten moment głosowanie radnych nie było konieczne. Czekamy więc na oficjalne ogłoszenie wyników przetargu.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024