Adamczyk: Budowa nowego transformatora powinna rozwiązać problemy mieszkańców z foltowoltaiką
Do urzędu zgłaszali się mieszkańcy skarżący się na brak prądu przez wyłączająca się instalację fotowoltaiczną oraz skoki napięcia z czym wiążą się awarie sprzętu RTV/AGD. Dzieje się to zwykle w dni słoneczne, zazwyczaj w godzinach przedpołudniowych kiedy pobór prądu jest mniejszy.

Szacowany czas czytania: 01:21
Problemy mieszkańców z foltowoltaiką. Co na to wójt Godowa, Mariusz Adamczyk?
Mariusz Adamczyk: Na sesji zwróciłem się do mieszkańców, żeby nam wysłali te informacje z imieniem, nazwiskiem, numerami domów. Wysłaliśmy takie zapytanie do Tauronu. Tauron oczywiście mówi, że u nich jest okej, że jest wskaźnik spełniany, że przemierzyli wszystkich w tych miejscowościach, ale efektem jest to, że rozpoczęła się inwestycja wymiany średniego napięcia i niskiego od ulicy 1 Maja na Zimnych Dołach, czyli jest modernizacja sieci i jest robiony projekt, gdzie będzie na ulicy Granicznej ustawiony nowy transformator. Czyli jednak musieli coś stwierdzić, że coś jest nie tak.

Transformator zostanie postawiony w przyszłym roku pod warunkiem że znajdzie się dla niego miejsce. Póki co nikt nie chce go w pobliżu swojej posesji:
Mariusz Adamczyk: Jest w tej chwili projektowane. Mamy informację z Tauronu, że jest problem z posadowieniem tego transformatora.
Radio 90: Nikt nie chce mieć takiego sąsiada.
Mariusz Adamczyk: Wszyscy chcą oczywiście, żeby modernizować, natomiast nikt nie chce pozwolić na lokalizację na swojej działce. Także obiecaliśmy współpracę i rozmowy z mieszkańcami. Czekamy w tej chwili na projektantów, żeby dokonać jakichś uzgodnień. Myślę, że do 2024 jest szansa, żeby taki nowy transformator powstał w Gołkowicach.
A całą rozmowę Arkadiusza Żabki z Mariuszem Adamczykiem wójtem Godowa zobaczycie TUTAJ.
Czytaj także: