Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wallacha gotowa, mieszkańcy Skrzyszowa mogą odetchnąć z ulgą

Facebook Twitter

Przebudowa drogi zakończona mieszkańcy Skrzyszowa mogą odetchnąć z ulgą. Chodzi o przedłużającą się modernizację ulicy Wallacha.

wallacha w godowie
fot. godow.pl

Koszt budowy kanalizacji deszczowej oraz nowej nawierzchni wyniósł z dotacja ponad milion złotych. Droga miała być gotowa jesienią. Niestety
późno ogłoszony przetarg i to w głównej mierze wydłużyło terminu przebudowy ulicy. Jak przyznał w radiu 90 wójt Godowa Mariusz Adamczyk, wiele czynników ma wpływ na to, że trzeba zmienić termin realizacji:

Mariusz Adamczyk: Czasami tak bywa, że nie wszystko nam sprzyja. Warunki pogodowe spowodowały, że zima przyszła jednak szybciej. Dość dawno nie mieliśmy takich opadów śniegu, które w tej chwili były. Przy okazji nastąpił wyciek z wodociągu, który zalał ten teren. W trakcie prac, gdzie mieliśmy już wcześniej pozwolenie na budowę, przecież projekt był wykonywany kilka lat wcześniej, nastąpiły zmiany na posesjach prywatnych, przy których to jest realizowane, gdzie w tej chwili właściciel na przykład nie wyraził zgody na wykop przez ogródek. Ktoś inny postawił garaż blaszany. W związku z tym musimy zmienić technologię. Okazało się po rozkopaniu drogi, że jest bardzo duże nawodnienie tego terenu i trzeba dodatkowe dreny wprowadzić. Musimy wprowadzić dodatkowe odwodnienie. W związku z tym to też powiększa nam zakres tych zadań.

– tłumaczy wójt Adamczyk.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024