Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja „Maseczka”: Gaszowice, Jejkowice, Kornowac

Facebook Twitter

Kolejne gminy pomagają mieszkańcom w zaopatrzeniu się w maseczki. Od dziś (16.04.) obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

www.jejkowice.pl

„Weź tyle ile potrzebujesz, pamiętaj o innych”. Jejkowice też mają maseczki dla swoich mieszkańców. Jeszcze przed Wielkanocą trafiły do 5 sklepów na terenie gminy, są dostępne także przy wejściu do urzędu. Jak informuje wójt Jejkowic Marek Bąk, szyją je panie sprzątaczki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego.

www.jejkowice.pl

W Gaszowicach samorząd kupił 2000 maseczek wielokrotnego użytku dla seniorów, są dostępne w sklepach spożywczych na terenie całej gminy oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gaszowicach. A przypomnijmy, że maseczki szyją i przekazują potrzebującym także w Stowarzyszeniu Działań Lokalnych Spichlerz. Oni jako pierwsi w regionie ruszyli do szycia ochrony na twarz, najpierw z myślą o personelu medycznym, teraz rozdają wszystkim potrzebującym:

538 maseczek rozdanych dla mieszkańcow Czernicy i Łukowa Śląskiego

– czytamy na ich profilu.

facebook.com/SDLSpichlerz

Wielka akcja szycia maseczek także w gminie Kornowac. Tam proszą o wsparcie inicjatywy poprzez dostarczenie: płótna, flizeliny i materiału bawełnianego. Zainteresowani włączeniem się do akcji proszeni są o kontakt z DK w Kobyli pod numerem telefonu 32 430 12 00.

www.kornowac.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021