Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja śląskiej policji. Pomóż saperom – oddaj krew

Facebook Twitter

Można pomóc poszkodowanym saperom, oddając krew. Przypomnijmy, wczoraj (8.10.) w lesie w Kuźni Raciborskiej, w czasie neutralizacji pocisków, doszło do wybuchu. Dwóch żołnierzy zginęło, a czterech zostało rannych.

fot. rdelarosa0 \ pixabay.com

Śląscy policjanci organizują akcję w geście solidarności z saperami z Gliwic i apelują o honorowe oddawanie krwi dla szpitali, w których są leczeni. To oparzeniówka w Siemanowicach Śl., Wojewódzki Szpital w Sosnowcu oraz Centrum Medyczne w Katowicach. Krew (dowolną grupę krwi) można oddać w punktach krwiodawstwa, wskazując szpital z dopiskiem np. Dla saperów z Gliwic – by inni mogli żyć.

Potwierdzenia oddania krwi można potem przesyłać do jednostki wojskowej w Gliwicach, aby w ten sposób wyrazić swoje współczucie i solidarność z tymi, którzy ucierpieli w tym tragicznym zdarzeniu. Informacja o oddanej krwi jest automatycznie z centrum krwiodawstwa przekazywana do wskazanego szpitala. Zbiórka krwi ma charakter symboliczny, a wsparcie w postaci krwi trafi do różnych osób pilnie jej potrzebujących.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022