Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Alert pogodowy: Burze z gradem nad regionem

Facebook Twitter

Burze z gradem nad regionem. Jest ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane przez synoptyków.

alert

Burze z gradem nad regionem

Ostrzeżenie obowiązuje dziś (14.06) od godz. 12.00 do 22.00. Burzom mogą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad. W związku z silnymi opadami jest też ostrzeżenie hydrologiczne dla obszarów położonych nad Odrą i jej dopływami. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Ostrzeżenie hydrologiczne:

Ważność: od godz. 12:00 dnia 14.06.2023 do godz. 00:00 dnia 15.06.2023

Obszar: Odra od Chałupek do Koźla, Olza od Cieszyna do ujścia do Odry, Olza, Czadeczka, Psina, Ruda od Zb. Rybnik do ujścia do Odry, Ruda, Bierawka, Kłodnica od Zb. Dzierżno Duże do ujścia do Odry, Kłodnica, Mała Panew (śląskie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

– czytamy w komunikacie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024