Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festiwal Górnej Odry już po raz trzeci. Imprezami w regionie zaczniemy wakacje

Facebook Twitter

123 tysiące osób odwiedziło Festiwal Górnej Odry w 2022 roku. Wiele wskazuje na to, że w tym roku rekord zostanie pobity, bo atrakcji jest jeszcze więcej. Będzie ich ponad 100.

Festiwal Górnej Odry już po raz trzeci

Festiwal Górnej Odry odbędzie się od 23 do 25 czerwca w kilku miejscach: w Raciborzu, Jastrzębiu- Zdroju, Rybniku, Żorach, Rydułtowach, Kuźni Raciborskiej, Godowie, Krzyżanowicach i w gminie Rudnik. Organizatorzy przygotowali ponad 100 atrakcji.

Adam Wawoczny: Odkrywamy coś nowego, coś zupełnie innego na mapie turystycznej Polski. Co nas wyróżnia? Jesteśmy naprawdę turystycznie kompletni.

Radio 90: Skala wydarzeń jest ogromna.

Adam Wawoczny: Tak, ponad 100 wydarzeń, trzy finały… wszystkie miasta, całe gminy są zaangażowane. Naprawdę się będzie wiele działo (…).

Festiwal Górnej Odry już po raz trzeci

Adam Wawoczny prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej

Rzeka Odra łączy samorządy

– podkreśla w rozmowie z Arkadiuszem Żabką, Adam Wawoczny prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej oraz dyrektor Związku Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku.

Adam Wawoczny: Odra będzie tym wyznacznikiem, nie będzie tam nazwy żadnego miasta, wszyscy z tego dziedzictwa korzystają. I ta Odra, i jej dopływy łączą naszych samorządowców, stąd też nie ma żadnych kontrowersji. Myślę, że marka się tak dobrze wpisuje, że do naszego festiwalu przyłączają się także inni. I to, o co nam chodziło, żeby coś zrobić nowego, coś szczególnego, coś takiego, co nas będzie wyróżniało, ale nie wiedzieliśmy, że aż tak bardzo i tak szybko.

Festiwal Górnej Odry został uznany Najlepszym Produktem Turystycznym 2022 roku. Zdecydowała tak Polska Organizacja Turystyczna oraz głosujący.

Festiwal Górnej Odry już po raz trzeci

Program Festiwalu Górnej Odry znajdziecie a stronie: festiwalgornejodry.pl

Czytaj także:

Zobacz co działo się podczas wydarzeń Festiwalu Górnej Odry w poprzednich latach:

Festiwal Górnej Odry

Festiwal Górnej Odry w Zabytkowej Kopalni Ignacy 2022

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024