Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Alkohol i narkotyki – kierowca w Jastrzębiu – Zdroju staranował latarnię

Facebook Twitter

To był kompletny brak odpowiedzialności. 29-latek z Jastrzębia pijany wsiadł za kółko swojego pojazdu.

fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Mężczyzna wsiadł za kierownicę po tym, jak wcześniej pił alkohol. Skończyło się na rozbitym aucie i latarni. Ale odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości…

Wczoraj (20.11.) parę minut przed 20:00 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Północnej kierowca fiata stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożną latarnię. O całym zdarzeniu zaalarmowali świadkowie, którzy nie pozwolili, aby kierowca oddalił się z miejsca kolizji. Na miejsce pierwsi przybyli wywiadowcy, którzy od razu od jastrzębianina wyczuli silną woń alkoholu, ale na tym nie koniec, mundurowi w pojeździe ujawnili także środki narkotyczne. Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 29-latka. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca już stracił prawo jazdy, a z uwagi na uszkodzenia pojazdu mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny z osobówki. 29-latek w najbliższym czasie za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za wzorową i godną naśladowania postawę składamy serdeczne podziękowania świadkom za pomoc w ujęciu nietrzeźwego kierowcy, który poruszając się drogami naszego miasta, stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego, jak również pozostałych użytkowników dróg. Wyrażając jednocześnie podziw dla odwagi i tego, że nie pozostali obojętni i zareagowali.

Apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego oraz swoim.

– piszą na internetowych stronach jastrzębskiej komendy policjanci.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023