Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Areszt dla recydywisty za rozbój w Skoczowie

Facebook Twitter

Doszło do niego w nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11.05.). 59-latek został zaatakowany w swoim domu, gdy stracił przytomność wtedy został okradziony.

Złodziej skradł sprzęt RTV, telefon oraz gotówkę. Już na następny dzień, na podstawie sporządzonego po napadzie rysopisu, funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 39-latka. Mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany i karany za podobne przestępstwa. Okazało się również, że ma związek z wcześniejszą kradzieżą sprzętu elektronicznego, gotówki i dokumentów oraz innych przedmiotów, a także usiłowaniem wypłaty gotówki z bankomatu za pomocą skradzionej karty bankomatowej, które miały miejsce również w Skoczowie. Śledczy ustalili, że mężczyzna popełnił te czyny w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za takie przestępstwa. Śledczy odzyskali część skradzionego sprzętu.

Policjanci przedstawili mężczyźnie w sumie 3 zarzuty – rozboju, kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży. Podczas przesłuchania zatrzymany nie przyznał się zarzucanych mu czynów. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał za działanie w warunkach recydywy, za co grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Został już odizolowany, a Sąd Rejonowy w Cieszynie na wniosek cieszyńskiej Prokuratury Rejonowej, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj