Asseco Resovia Rzeszów znów lepsza od Jastrzębskiego Węgla

Wczoraj w drugim półfinałowym meczu Mistrzostw Polski, ponownie lepsi okazali się rzeszowianie, którzy wygrali w Jastrzębiu 3:1. Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki i zaciętego pierwszego seta, którego jastrzębianie wygrali 34:32. W kolejnych dominowali już goście wygrywając do 18, 16 i 22.

Pierwsza partia meczu dała nadzieje, że może się nam udać pokonać tego dnia rzeszowian, ale okazało się inaczej – mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Krzysztof Gierczyński:

Po dobrym pierwszym secie w naszym wykonaniu, w kolejnych mieliśmy już problemy co skrzętnie wykorzystali goście – mówi słowacki rozgrywający zespołu z Jastrzębia, Michal Masny:

Daliśmy z siebie wszystko, ale przeciwnik byłe dziś lepszy – dodaje libero Jastrzębskiego Węgla, Damian Wojtaszek:

Trzeci mecz obu drużyn w piątek w Rzeszowie. Jastrzębski Węgiel musi wygrać, by przedłużyć swoje szanse na awans do finału. Zwycięstwo Resovii oznaczać będzie, że to rzeszowianie zagrają o złoto a siatkarze z Jastrzębia walczyć będą o brąz.