Dreszczowiec w pięciu setach. Jastrzębski Węgiel pokonuje Resovię 2:3

Jastrzębski Węgiel jest już jedną nogą w finale Plusligi. W środowe popołudnie drużyna wygrała pierwsze spotkanie półfinałowe w Rzeszowie, z miejscową Resovią.

Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

To był prawdziwy, pięciosetowy dreszczowiec. Ostatecznie zwycięski dla naszych. W pierwszym meczu półfinałowym Jastrzębski Węgiel pokonał 2:3 zespół Resovii Rzeszów. Rewanż zaplanowano na najbliższą sobotę.

Pierwszy set długo kontrolowali jastrzębianie, potem w końcówce do głosu doszli gospodarze z Rzeszowa. Siatkarze z Górnego Śląska najpierw obronili dwa setbole, sami potem mieli trzy piłki setowe, ale to rzeszowianie wykorzystali swoją czwartą szansę i wygrali premierową partię 32:30.

Zacięta rywalizacja trwała także w drugim secie, który ostatecznie zakończył się wygraną do 21 zespołu z Jastrzębia. W trzecim secie gra wyglądała podobnie jak w secie pierwszym – z tą delikatną różnicą, że ty razem to jastrzębianie lepiej rozegrali końcówkę i pokonali rywali w stosunku  30:28. W secie czwartym rzeszowianie wygrali do 22 i tym samym doprowadzili do tie-breaka.

W piątym secie jastrzębianie wspięli się jednak na wyżyny i to oni ostatecznie wygrali cały mecz 2:3, a ostatniego seta do 10. Wojna nerwów dla Jastrzębskiego Węgla.

Rewanż, który jednej z drużyn da przepustkę do walki o złoty medal, już w najbliższą sobotę, w Jastrzębiu-Zdroju.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (32:30, 21:25, 28:30, 25:22, 10:15).

MVP: Jean Patry.