Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Benjamin Toniutti zostaje w Jastrzębskim Węglu na kolejny sezon

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel kompletuje skład na przyszły sezon. Klub przedłużył kontrakt z pierwszym rozgrywającym, na kolejny rok w zespole pozostanie Francuz Benjamin Toniutti. To jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników w PlusLidze.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Z Jastrzębskim Węglem sięgał po srebro mistrzostw Polski i dwukrotnie po Superpuchar. Jak mówi – decyzja o pozostaniu w Jastrzębiu nie była trudna:

Powód takiej decyzji jest bardzo prosty. Jastrzębski Węgiel to jeden z najlepszych klubów, który na celu ma zdobywanie najważniejszych trofeów. Sezon 2023/2024 będzie bardzo ważny, bo jest to rok, w którym odbywają się również Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. To jest dla mnie istotne, żeby sezon poprzedzający taką imprezę rozegrać w dobrym Klubie, który chce zawsze wygrywać. To dodatkowy czynnik, który z pewnością pomoże mi być w najlepszej możliwej formie na olimpiadę. Dlatego była to dla mnie prosta decyzja, że zostaję w Jastrzębskim Węglu.

Ben Toniutti ma na swoim koncie wiele sukcesów z reprezentacją swojego kraju. Ten najważniejszy to olimpijskie złoto zdobyte podczas Igrzysk w Tokio. W sezonie 2023/2024 Francuz zagra ponownie w drużynie z Jastrzębia, której jest kapitanem.

Benjamin Toniutti

  • Ur. 30 października 1989r. w Miluzie
  • Wzrost: 183 cm
  • Waga: 72 kg
  • Zasięg ataku: 333 cm
  • Zasięg w bloku: 320 cm

Przebieg kariery: Arago de Sète, Robur Rawenna, Zenit Kazań, VfB Friedrichshafen, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023