Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Beskidy: Sanepid kontroluje ośrodki

Facebook Twitter

Dzieci wypoczywają - oni kontrolują. Cieszyński Sanepid od kilku tygodni sprawdza miejsca, gdzie przebywają dzieci i młodzież.

Jak mówi Radu 90 Piotr Przewdzing, dyrektor cieszyńskiego SANEPID-u, inspektorzy wraz z początkiem ferii rozpoczęli odwiedziny pensjonatów, gdzie zakwaterowani są koloniści. Sprawdzany jest ich stan, jak i przeprowadzane są wyrywkowe kontrole miejsc przygotowywania posiłków. Na Śląsku Cieszyńskim zgłoszono 225 turnusów, łącznie dla 8 tysięcy osób.

Podczas tych kontroli sprawdzaliśmy warunki zakwaterowania dzieci i młodzieży. W tym pokoje, łazienki, ogólnie stan sanitarno-higieniczny obiektów.  Sprawdzaliśmy infrastrukturę służącą do zajęć sportowo-rekreacyjnych, jeżeli taka była w tych miejscach, gdzie dzieci były zakwaterowane.  Sprawdzaliśmy również bloki żywienia i sposób, w jaki sposób się to żywienie odbywało. 

W sumie przeprowadzono 19 kontroli miejsc zakwaterowania. Większych nieprawidłowości nie stwierdzono. W blokach żywienia były pewne niedociągnięcia techniczne, SANEPID wydał decyzje administracyjne, nakazujące ich usunięcie. Wspólnie z policją pracownicy inspekcji prowadzili również spotkania i prelekcje dla kolonistów, dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii.

Ta tematyka obejmowała dla dzieci promowanie zdrowego stylu życia, profilaktykę grypy, odry i wirusowego zapalenia wątroby. Dla młodzieży tematyka była rozszerzana, o sprawy związane z uzależnianiami, o narkotyki i dopalacze.

Województwo śląskie w tym roku znajduje się w ostatniej turze ferii. Potrwają one do piątku 22 lutego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj