Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezpieczny cyklista. Rybnicka policja podsumowała akcję

Facebook Twitter

3 osoby pod wpływem alkoholu a 16 popełniło wykroczenia drogowe. To efekty policyjne akcji "Bezpieczny cyklista" w Rybniku.

bezpieczny cyklista
fot. KPP Rybnik

Wczoraj (18.09.) od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z rybnickiej drogówki prowadzili akcję „Bezpieczny Cyklista”. Sprawdzali przestrzeganie przepisów przez prowadzących jednoślady
i dostosowaniu prędkości podczas przejeżdżania przez przejazdy dla rowerów. Mundurowi skontrolowali 27 cyklistów, 13 z nich zostało pouczonych, a 3 zostało ukaranych mandatami karnymi za popełnione wykroczenia. Trzech rowerzystów było pod wpływem alkoholu.

fot. KPP Rybnik

Ponadto w czasie akcji policjanci skontrolowali 70 kierujących pojazdami mechanicznymi. Spośród 64 kierowców – 50 zostało ukaranych mandatami karnymi, skierowano 6 wniosków o ukaranie do sądu, a w 7 przypadkach zastosowano pouczenia.

fot. KPP Rybnik

Około godziny 21.00 na ulicy Wodzisławskiej mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującą skodą, która przekroczyła dopuszczalną prędkości w obszarze zabudowanym o 56 km/h. Mieszkanka powiatu wodzisławskiego została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jej konto trafiło 15 punktów. Policjanci zatrzymali również jej prawo jazdy na 3 miesiące.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj