Bezpieczny senior w sieci – spotkanie z policjantami dla mieszkańców Brennej
Jak nie dać się oszukać w sieci? Co robić, by zweryfikować osobę dzwoniącą do nas? W Brennej odbędzie się spotkanie z cyklu "Bezpieczny senior w sieci".

Szacowany czas czytania: 00:38
„Bezpieczny senior w sieci – jak nie dać się oszukać”, to zapowiedź spotkania z policjantami. We wtorek (14.11) w Ochotniczej Straży Pożarnej w Brennej mundurowi będą tłumaczyć starszym mieszkańcom, jak działają oszuści. Zaprezentowane zostaną narzędzia takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której mieszkańcy mogą sygnalizować zagrożenia występujące w ich najbliższym otoczeniu.
Będzie też mowa o aplikacji „Moja Komenda”, która ułatwia kontakt z dzielnicowymi, a ci realizują program „Dzielnicowy bliżej nas”. Nie każdy mieszkaniec wie, na co może liczyć i jakie ma narzędzia, by uchronić się przed oszustami. Początek tego spotkania o 10.
Czytaj także: