Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezpłatna komunikacja w Jastrzębiu od stycznia. Doprecyzowano przepisy, sprawdź co się zmieniło

Facebook Twitter

Bezpłatna komunikacja w Jastrzębiu zacznie obowiązywać na początku przyszłego roku. Teraz urzędnicy doprecyzowali niektóre zapisy w regulaminie przyznawania Karty Jastrzębianina niezbędnej do tego, by za darmo jeździć autobusami.

Bezpłatna komunikacja w Jastrzębiu

Jastrzębie doprecyzowało zapisy o bezpłatnej komunikacji. Z wiadomości Radia 90 wiecie, że darmowe przejazdy mają obowiązywać od stycznia, warunkiem jest posiadanie Karty Jastrzębianina a tę dostanie każdy mieszkaniec, który reguluje swoje podatki w mieście i nie zalega z płatnościami wobec miasta, instytucji miejskich oraz urzędu skarbowego. Szczegóły tych zasad doprecyzowano w regulaminie. Co zostało doprecyzowane?

Bezpłatna komunikacja w Jastrzębiu – co zostało zmienione?

Dodano zapis o bezpłatnej komunikacji dla dzieci w wieku do 4 lat, to się już działo, ale nie było tego w regulaminie. Doprecyzowano zapisy dotyczące osób korzystających ze świadczeń Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju, szczegóły znajdziecie na radio90.pl, dodano np. świadczenia rodzinne udzielane przez Urząd Miasta. W regulaminie jest informacja jakie dane mają przedstawić emeryci starający się o Kartę Jastrzębianina, ci do 70 roku życia, bo powyżej 70 lat, nadal korzystają z bezpłatnej komunikacji na dotychczasowych zasadach. Są też doprecyzowane sprawy dotyczących uczniów i studentów.

Wniosek o wydanie Karty Jastrzębianina złożyło prawie trzy tysiące mieszkańców miasta.

Co zostało doprecyzowane?

  • Dodano zapis dotyczący bezpłatnej komunikacji dla dzieci w wieku do 4 lat (zasada obowiązująca już wcześniej, lecz wcześniej nie była wyraźnie sprecyzowana w regulaminie).
  • Zapis o bezpłatnej komunikacji dla osób korzystające ze świadczeń Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju uzupełniono o świadczenia rodzinne udzielane przez Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.
  • Osoby korzystające ze świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przy składaniu wniosku, mogą posłużyć się także decyzją Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój o przyznaniu świadczenia rodzinnego. Dokument nie może być wydany wcześniej niż 3 miesiące przed datą złożenia wniosku.
  • Emeryci starający się o Kartę Jastrzębianina, których rozlicza ZUS, mogą przedstawić dostarczony im PIT-11A. Nie musi to być pierwsza strona pełnego PIT-u. Przypomnijmy, że osoby, które przekroczyły 70 lat, nadal korzystają z bezpłatnej komunikacji na dotychczasowych zasadach, bez zmian w tym zakresie.
  • Karty Jastrzębianina dla uczniów i studentów, działa na pierwotnych zasadach i obowiązywać będzie do 30 września przyszłego roku (dla uczniów) i do 30 marca (dla studentów).

REGULAMIN przyznawania Karty Jastrzębianina.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj