Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Biblioteka w Żorach nieczynna od przyszłego poniedziałku (06.07.)

Facebook Twitter

Tylko do końca tego tygodnia (do 3.07.) można jeszcze wypożyczyć książki z żorskiej biblioteki na osiedlu Sikorskiego. Od poniedziałku (6.07.) placówka rozpoczyna wyczekiwaną przeprowadzkę do nowej siedziby przy ulicy Rybnickiej.

fot.LubosHouska/ pixabay.com

Do września trwać będzie przenoszenie zbiorów, zapełnianie półek i organizacja przestrzeni w nowych pomieszczeniach w centrum Żor. Do piątku (3.07.) czytelnicy mogą wypożyczać książki w centrali, można zrobić zapasy w wypożyczalni, skorzystać z książek na kiermaszu. Nowa biblioteka będzie mieściła się na czterech poziomach, to będą nowoczesne i funkcjonalne przestrzenie.

Na pierwszym poziomie będzie literatura popularnonaukowa, w szerokim rozumieniu tego słowa. Kolejne piętro to literatura piękna i dział multimediów. Cały trzeci poziom będzie przeznaczony dla dzieci i dla młodzieży. Młodzież będzie miała swoje własne miejsce, to nie będzie już oddział dla dzieci i młodzieży, tylko dwie oddzielne pięknie zaprojektowane strefy. Czwarty poziom to będzie przestrzeń galeryjna, pokoje do pracy, gdzie będzie można przyjść ze sztalugą albo coś napisać, tak żeby czuć się dobrze i spokojnie, żeby nam nikt nie przeszkadzał.

– zapowiada dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach, Aleksandra Zawalska-Hawel.

Placówka znalazła miejsce w budynku dawnego Starego Młyna, który został wyremontowany. Nowe otwarcie we wrześniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020