Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka zaprasza na piknik rodzinny w Cieszynie

Facebook Twitter

Berek? Podchody? Piknik Rodzinny w Cieszynie to będzie okazja, by przypomnieć jak dzisiejsze pokolenie 40 i 50-latków spędzało wolny czas.

Jak bawili się dziadkowie i rodzice. Do dawnych gier chcą wrócić w czasie Pikniku Rodzinnego w Cieszynie. To inicjatywa tamtejszej biblioteki, która do wspólnej zabawy zaprasza w najbliższą sobotę (2.09.) na Plac Teatralny. Piknik odbędzie się na zieleńcu przed Teatrem im. A. Mickiewicza, można zabrać ze sobą kocyki. – Chcemy pokazać młodym ludziom jak kiedyś spędzano czas – mówi nam Beata Parchańska, instruktor z cieszyńskiej biblioteki.

Beata Parchańska: Poprowadzi go Fundacja SIEMANKO. Będziemy mieli w programie liczne zabawy śląskie, nawiązanie do dawnych zabaw śląskich. Nie ukrywajmy, że dzieci współcześnie maja smartfona przyklejonego do ręki, a nie wiedzą jak się można było kiedyś fajnie zabawić, spędzić czas wolny na podwórku, dlatego chcemy odświeżyć to troszeczkę pokazać jak my, nasi rodzice spędzaliśmy czas wolny.

W piknikowym programie także pogaduchy ze śląską gawędziarką, która opowie o życiu dziecka na wsi. Każdy uczestnik imprezy otrzyma garść bombonów, watę cukrową oraz drobne upominki. W razie niepogody impreza odbędzie się w siedzibie Biblioteki Miejskiej przy ul. Głębokiej. A piknik rozpocznie się o godzinie 10.

Czytaj także: 

Zobacz:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023