Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Blisko 900 uchodźców z Ukrainy zarejestrowało się w Raciborzu

Facebook Twitter

W Raciborzu zarejestrowano 860 uchodźców z Ukrainy. 480 osobom nadano numery pesel, oraz profil zaufany. 191 osób mieszka w zasobach gminnych, reszta uchodźców przebywa w domach raciborzan.

Dziś najważniejsze jest, by znaleźli pracę. Póki co wiemy, że jedna Ukrainka znalazła zatrudnienie w Urzędzie Miasta. Prezydent Raciborza jest jednak przekonany, że uchodźcy znajdą pracę:

Radio 90: Na ile jest dzisiaj szansa zatrudnienia tych głównie kobiet?

Dariusz Polowy: My już mamy jedną zatrudnioną w urzędzie, wiec jak na 800 nie jest to może oszałamiający wynik, ale z tego co obserwuję to widzę, że te osoby są chętne do pracy, a trochę musimy też zmienić nasze spojrzenie, bo przecież kto kiedyś pomyślał, że kobieta będzie jeździć autobusem miejskim, a teraz jest to na przykład naturalne, stąd nie miałbym aż tak wielkich obaw, że te osoby nie znajdą zatrudnienia. Na teraz jest to sytuacja ciągle jeszcze nowa i dynamicznie się zmieniająca.

Dariusz Polowy prezydent Raciborza

W raciborskich szkoła uczy się około 100 dzieci. Nie ma tam klas przygotowawczych, młodzi Ukraińcy uczą się wraz z uczniami z Raciborza.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024