Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Boks: Damian Durkacz z Knurowa pokonuje wicemistrza Rosji

Facebook Twitter

W sobotę (23.01.) tuż po godzinie 22:30 zakończyła się czwarta edycja gali boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night w Lublinie z udziałem polskich pięściarzy, w tym także z naszego regionu. W walce w kategorii do 63 kg Damian Durkacz z klubu BKS Concordia Knurów pokonał Aleksieja Mazura wicemistrza Rosji.

Fot. facebook.com/ddurkacz

22-letni pięściarz BKS-u Concordii Knurów pokonał o siedem lat starszego od siebie rywala z Sankt Petersburga Aleksieja Mazura 2:1.

Damian Durkacz vs Aleksiej Mazur

Obaj bokserzy spotkali się już na ringu dwa lata temu w 2019 roku w półfinale turnieju Strandżata w Bułgarii, gdzie Rosjanin zdecydowanie wygrał jednogłośną decyzją sędziów 5:0.

W gali Suzuki Boxing Night w Lublinie w kategorii plus 91 kg także wystąpił zawodnik bokserskiego klubu z Knurowa. Aktualny mistrz Polski Oskar Safaryan skrzyżował rękawice z Czechem Martinem Pincem.

Oskar Safaryan vs Martin Pinc

21-letni Oskar Safaryan, Ormianin walczący w reprezentacji Polski po kontrowersyjnym werdykcie przegrał z mistrzem Czech z 2019 roku.

Werdykt nie jest mi do oceniania, więc nie będę tego komentował

– mówił tuż po walce Oskar Sararyan.

Pięściarze BKS-u Concordii Knurów pod okiem trenera Ireneusza Przywary aktualnie przygotowują się także do igrzysk olimpijskich.

Zawodnicy walczący w IV gali Suzuki Boxing Night:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021