Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bushcraft, czyli sztuka przetrwania w lesie. Myślisz, że dałbyś radę?

Facebook Twitter

W wolnym tłumaczeniu bushcraft to sztuka życia w lesie, czyli coś, co dla naszych przodków było codziennością. Dziś my musimy wracać do tych czynności i na nowo je ćwiczyć, by przetrwać dłuższą chwilę w warunkach naturalnych.

Pasjonatem bushcraftu jest Marcin Surowiec, z którym rozmawia Monika Turoń:

Wszystko jest kwestią praktyki – mówi Marcin Surowiec. Bushcrafterzy organizują wypady do lasu, na które zabierają tylko najbardziej niezbędny sprzęt. Jak przetrwać w takich warunkach?

Bushcrafterzy, czyli miłośnicy leśnych wypraw, zabierają ze sobą minimum wyposażenia. Bushcraft to również doskonała opcja dla osób, które szykują odpoczynku i wyciszenia:

Każdy bushcrafter zawsze ma przy sobie podstawowy ekwipunek – wyjaśnia Marcin Surowiec:

Co jednak, kiedy znajdziemy się w ekstremalnych dla nas warunkach bez tego wyposażenia?

Wybieracie się w góry? Na wycieczkę do lasu? Posłuchajcie, jak powinniśmy się zachować, kiedy się zgubimy i znajdziemy w ekstremalnej sytuacji.

Zgubiłeś się w lesie i co dalej? Marcin Surowiec, bushcrafter radzi, żeby zostać w miejscu, w którym straciliśmy orientację, zapewnić sobie ciepło i schronienie. Pytamy więc, co z zapewnieniem sobie żywności?

Znalezienie wody zdatnej do picia może nam przysporzyć trochę problemów. Ale to nie znaczy, że jest to niemożliwe – mówi Marcin Surowiec:

Bushcrafter Marcin Surowiec udzielił nam rad, które mogą się przydać każdemu, kto znajdzie się w ekstremalnej sytuacji. Tymczasem pytamy naszego gościa o jego największe marzenie związane z bushcraftem:

Marcin Surowiec jest również autorem bloga Bushcraftowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj