Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Charytatywnie w sobotę (10.09.) w Boguszowicach

Facebook Twitter

DAAB, Metrowy, Sam & Bart, Trans Sfer, Kaduceus i Kurczat zagrają dla rybniczanina, Grzegorza Barona. Koncert charytatywny już w sobotę (10.09) w Parku Osiedlowym w Boguszowicach. 39-letni Grzegorz przed wypadkiem samochodowym był pracownikiem KWK Chwałowice. W 2015 roku doznał m.in. złamania kręgosłupa, rdzeń kręgowy został zmiażdżony, więc mężczyzna jest sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim.

Potrzebuje pieniędzy na rehabilitację. Początek koncertu o 16.00, w planach także  licytacja niezwykłych rzeczy jak np. koszulki polskich siatkarzy: Michała Ruciaka i Wojciecha Serafina, koszulki kickboxera – Łukasza Kubiaka czy np. vouchera na skok ze spadochronem.

Tran-Sfer – rybnicki zespół powstały w 2008r. Gra w składzie: Andrzej Piechota gitara i wokal, Michał Krentusz bębny, Przemek Kubat bas, Sylwek Wróbel klawisze, grają muzykę alternatywną, indie-pop

Sam& Bart – duet akustyczny, grający miesznkę alt country, new folk, indie-pop

Metrowy – rybniczanin który ładne parę lat z sukcesami zajmuję się hip hopem, reggae, raggamuffin

Kurczat – zadebiutowali w 2011 roku wydanym przez Polskie Radio albumem „Niezamknięte koło”. Nie unikając muzycznych „wycieczek” w kierunku różnych nurtów, udowadniają, że nieskrępowane, szczere gitarowe granie może być nadal świeże i atrakcyjne. Swoje piosenki traktują nie jak zbiór utworów, ale jak nieosobowe formy życia, z którymi spotykają się na próbach i koncertach. Aktualnie zespół jest w trakcie nagrywania drugiej płyty. Grają mieszankę muzyki alternatywnej.

Kaduceus – grupa z Rybnika założona w 2002r. Zespół tworzy specyficzny typ muzyki, to mieszanka tradycyjnego rocka, poezji śpiewanej i muzyki elektronicznej. Zespół zagrał wiele koncertów u boku takich artystów jak Tomasz Żółtko, Wolna Grupa Bukowina, Martyna Jakubowicz czy Jaromir Nohavica. Kaduceus jest dwukrotnym laureatem Przeglądu „Piostur ” w Andrychowie, a jego nagrania gościły w audycjach wielu rozgłośni radiowych w kraju. W 2011 roku Kaduceus wydał płytę pod tytułem „…”. A wiosną 2015 ukazała się druga płyta zespołu, pt. „o ludziach”.

DAAB  – jest polskim zespołem muzyczny sceny reggae, działającym pod hasłemDaab – muzyka serc. Powstał w 1983 roku w Warszawie dzięki Dariuszowi Gierszewskiemu, Andrzejowi Zeńczewskiemu, Arturow Miłoszewskiemu i Piotrowi Strojnowskiemu. Niedługo później dołączyli do składu Waldemar Deska, Andrzej Krzywy i Jarosław Woszczyna. W takim składzie powiększonym o trębacza Fryderyka Pawelca grupa nagrała pierwszy singel Do plastica oraz Przed nami wielka przestrzeń, wydany w 1984 roku.
Po przeniesieniu się Zeńczewskiego na stałe do T.Love partie wokalne spoczęły na Strojnowskim. W tym czasie Daab intensywnie koncertował, m.in. odwiedził festiwale w całej Polsce. Zespół grywał także w Holandii, Francji, Danii, Szwecji, ZSRR i Bułgarii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022