Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Choinka życia”. Oddasz krew, dostaniesz drzewko! Akcja RCKiK z Raciborza trwa w całym regionie

Facebook Twitter

W całym regionie trwa akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza z nadleśnictwami z Rybnika i Rud Raciborskich, "Choinka życia". Ci którzy zgłoszą się do stacji w Raciborzu oraz terenowych oddziałów w Rybniku, Wodzisławiu Śląskim oraz Jastrzębiu-Zdroju i oddadzą krew, otrzymają świąteczne drzewko.

Mówi Paulina Sobczuk instruktor techniczny w Nadleśnictwie Rybnik:

Paulina Sobczuk: w tym roku chcemy podziękować dawcom, którzy oddają krew i składniki, takim wyjątkowym prezentem jakim jest choinka. Teraz szczególnie przed świętami. Na każdy punkt w Wodzisławiu, Rybniku, Jastrzębiu i Raciborzu mamy przewidziane 100 sztuk choinek. Nie mamy właściwie czym innym się dzielić jak choinkami, darami prosto z lasu. Schodzą choinki. Nie ma takiej osoby, która oddała krew, a nie chce choinki. (…)

Paulina Sobczuk

Krew zawsze jest potrzebna, a jej deficyty występują nie tyko latem, dlatego bardzo się cieszymy, że taka akcja została zorganizowana, odzew dawców jest ogromny

– mówi kierownik terenowego oddziału stacji krwiodawstwa w Rybniku:

Irena Dratwa: Akcję oceniamy bardzo dobrze. Jesteśmy niezmiernie uradowani tym, że mamy bardzo dużą frekwencję. Mamy dawców planowych, ale przyjmujemy też osoby niezapisane, chętne. (…) Dawcy przybywają do nas z różnych stron, z Rybnika i z okolic. To nas cieszy, bo akcja promuje oddawanie krwi wśród dawców, którzy są u nas po raz pierwszy.

Irena Dratwa

A jak akcję oceniają ci, którzy oddali dzisiaj krew i którzy z choinką wrócą do domu?

Bardzo dobry pomysł, trzeba oddawać krew, polecam każdemu! (…) Fajna akcja, jeżeli ktoś nie ma drzewka, spokojnie można sobie zabrać. (…) Jestem mile zaskoczony, że można taki prezent otrzymać. (…) Z jednej strony pomoc, z drugiej strony prezent. (…)

Z krwiodawcami w Rybniku rozmawiał reporter Radia 90, Robert Krzyżaniak. Akcja „Choinka życia” podkreślmy: tylko dzisiaj (16.12.). Nasi rozmówcy mają nadzieję, że będzie odbywała się cyklicznie co roku.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022