Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czad groźny cały rok. Także podczas upałów!

Facebook Twitter

15 razy czujki tlenku węgla alarmowały w ciągu ostatniej doby w Jastrzębiu. Na 21 interwencji aż kilkanaście razy strażacy wyjeżdżali wczoraj (20.06.), by mierzyć poziom czadu w mieszkaniach m.in. na ulicach Zielonej, Opolskiej, Wrocławskiej, Kaszubskiej, Pomorskiej, Poznańskiej, Katowickiej, Kurpiowskiej i Marusarzówny.

czad

To były interwencje odnotowane w strażackim raporcie od godzin przedpołudniowych, aż do godzin nocnych, ostatni raz przed 23.00. Na szczęście w żadnym ze zdarzeń nie było poszkodowanych.

Przypominamy: Jest upał, są zgłoszenia z czujek tlenku węgla. Powtarzamy: Czad groźny także latem

Za tak częste uruchamianie się czujników tlenku węgla odpowiadają warunki pogodowe, czyli wysokie temperatury, które zaburzają wydostawanie się spalin z piecyków gazowych na zewnątrz przewodami kominowymi. Dach nagrzewa się do 80 stopni Celsjusza lub więcej i tworzy się blokada, która zatrzymuje spaliny w mieszkaniach.

Strażacy z Jastrzębia podkreślają jednak, że tak duża liczba interwencji świadczy jednak o rosnącej świadomości mieszkańców, którzy coraz liczniej wyposażają swoje mieszkania w czujniki czadu.

Dodajmy, że podobne interwencji odnotowali w ciągu ostatniej doby również strażacy w Rybniku. Oni z powodu uruchomionych czujek tlenku węgla wyjeżdżali 8 razy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj