Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerpali korzyści z prostytucji. Grupa przestępcza rozbita [WIDEO]

Facebook Twitter

Czerpali korzyści majątkowe z prostytucji. Rybniccy policjanci rozbili grupę przestępczą, której członkowie organizowali między innymi w Rybniku, Żorach i Nowym Sączu „agencje towarzyskie”, mieszczące się w wynajmowanych mieszkaniach.

fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Śledztwo kryminalni prowadzili przez ponad rok pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Zatrzymano 7 osób. W sumie przestępczy proceder zaangażowanych było trzech mężczyzn w wieku od 21 do 40 lat oraz cztery kobiety w wieku od 20 do 45 lat. To mieszkańcy województwa śląskiego.

Sąd, na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował 3 z nich: 41-latkę z Zabrza, 27-latka ze Strumienia oraz 22-latka z Zabrza. Pozostali zostali objęci policyjnymi dozorami. Do pracy zatrudniali i werbowali kobiety z całej Polski, w różnym wieku trudniące się prostytucją. Część z nich wyszukiwali w internecie.

Zarobione przez nie pieniądze w znacznej części trafiały do kieszeni kierującej grupą 41-latki z Zabrza, ale również do jej wspólników. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli około 20 tysięcy złotych, które mogą pochodzić z przestępczego procederu. Sprawa jest rozwojowa.

Zobacz wideo:

Źródło: www. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024