Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Część górników chce referendum w sprawie dalszego funkcjonowania PGG

Facebook Twitter

Dziś ma zapaść decyzja, co dalej w Polskiej Grupie Górniczej. Związkowcy zapowiedzieli, że poinformują, czy zgadzają się na warunki zaproponowane przez Zarząd PGG. Ten przypomnijmy, proponuje ograniczenie wydobycia do czterech dni i obniżenie wynagrodzenia o 20%.

fot. kwsa.pl

Na to nie ma zgody 13 central związkowych. Fiaskiem zakończyło się także spotkanie z wicepremierem Sasinem w tej sprawie. Tymczasem górnicy są podzieleni. Coraz częściej słyszy się głosy krytyczne wobec związkowców, takie jak ten z KWK Marcel, gdzie załoga chce referendum w tej sprawie:

Wprowadzenie czterech dni jest bardzo mądre, a związki zawodowe są przeciwne ludziom. Po prostu nie słuchają się ludzi, robią, co chcą- ludzie nie wyrażają na to zgody nawet. Nie chcą przeprowadzić referendum, a ludzie wolą stracić 20% niż całkowicie stracić pracę- to jest proste. Zwykli szeregowi ludzie pracujący na dole na powierzchni chcą pracować. Wiadomo, jaka jest sytuacja i mogą się zgodzić na 20-30%, ale utrzymać stanowisko pracy, a związki zawodowe mają to wszystko za nic

Tymczasem rośnie liczba górników zakażonych koronawirusem. Na czwartek 23.04. to już 35 osób, z czego 15 w kopalniach ROW.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022