Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Czwartek kolejnym dniem żałoby na Śląsku. Flagi spuszczone do połowy masztów

Ma to być czas uczczenia pamięci 10 górników, którzy zginęli w ruchu Zofiówka kopalni Borynia-Zofiówka w Jastrzębiu. Do wypadku, jak wiecie z Radia 90, doszło w sobotę (23.04.) o 3.40 nad ranem.

fot. JSW/Dawid Lach

Szacowany czas czytania: 00:30

To był wstrząs wysokoenergetyczny połączony z dużym wyciekiem metanu. Wicewojewoda śląski, Jan Chrząszcz, zaapelował do wszystkich organizatorów imprez rozrywkowych na terenie województwa śląskiego o powstrzymanie się od ich organizacji właśnie w czwartek (28.04.) na znak żałoby po zmarłych górnikach.

Wszystkim organom administracji rządowej działającym na Śląsku polecono opuścić w tym dniu flagi państwowe do połowy masztu.

Czytaj także:

REKLAMA