Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy była to próba uprowadzenia dziecka? Radlin w szoku

Facebook Twitter

Próba uprowadzenia dziewczynki w Radlinie. Do zdarzenia miało dojść wczoraj (5.06.) w rejonie ulicy Kwiatowej, kiedy 7-latka wracała ze szkoły.

próba uprowadzenia

Próba uprowadzenia dziecka? Policja apeluje

O sprawie policję powiadomiła jej mama:

Małgorzata Koniarska: Około godziny 14:10 tą dziewczynkę zaczepiło dwóch mężczyzn. Proponowali jej podwózkę i wypad na lody. Dziewczynka zdecydowanie odmówiła. Uciekła w stronę domu. O całym zajściu od razu poinformowała mamę, która podjęła zdecydowane kroki i postanowiła od razu powiadomić policję. Policjanci zostali skierowani w tamten rejon, patrolowali ulicę Kwiatową, jak również ulice przyległe. Nie napotkali oni opisanych przez dziewczynkę mężczyzn ani tego pojazdu. Ten pojazd był ciemny. Według relacji dziewczynki miał być to większy samochód niż Opel Vectra. Policjanci po tym opisie szukali pojazdu podczas pełnionej służby, mają zlecone zadania i kontrolują miasto pod tym kątem.

mówi Małgorzata Koniarska, rzeczniczka wodzisławskiej policji.

Małgorzata Koniarska rzecznik prasowa KPP Wodzisław Śląski

Mundurowi apelują o czujność:

Małgorzata Koniarska: Apelujemy do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi pociechami, jeżeli spotka ich taka sytuacja, jak się powinni zachować. I ta informacja najlepiej jakby wypłynęła od rodziców. Policjanci są też do dyspozycji. Prowadzimy spotkania profilaktyczne i też przestrzegamy. Przypominamy zasady bezpieczeństwa. Przede wszystkim informujemy dzieci, że mogą mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo, a najważniejszą zasadą jest to, żeby poinformować dorosłego o tym, co nas spotkało. I wtedy już my dorośli wiemy, co robić, czyli powiadamiać odpowiednie służby. Ta dziewczynka zachowała się prawidłowo. Przede wszystkim zdecydowanie odmówiła, a po powrocie do domu natychmiast opowiedziała o wszystkim mamie.

– kończy Małgorzata Koniarska, rzeczniczka komendy policji w Wodzisławiu.

Może Ciebie zainteresuje:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj