Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy to oni dwukrotnie okradli Media Markt w Rybniku? Policja zatrzymała szajkę złodziei

Facebook Twitter

Grupa okradała w całym kraju markety z elektroniką. Do kradzieży dochodziło w całej Polsce od kilku miesięcy. Wiele wskazuje na to, że zatrzymani złodzieje mają swoim koncie dwukrotne włamanie i kradzież w podobnym markecie w Rybniku. 

fot. slaska.policja.gov.pl

Informacji o tym, że to właśnie ci złodzieje okradli market w Rybniku nie potwierdza na razie ani policja ani prokuratura. Faktem jest, że w nocy z soboty na niedzielę (24-25.07.) w Oświęcimiu doszło do włamania do jednego ze sklepów z elektroniką. Skradziono telefony o wartości około 200 tysięcy złotych. Metoda działania sprawców wskazywała na rozpracowywaną przez policjantów grupę Rumunów. Mundurowym udało się zatrzymać dwa auta, którymi podróżowali, były w nich też skradzione telefony.

fot. slaska.policja.gov.pl

Cała trójka w wieku 29, 37 i 42 lat została zatrzymana i tymczasowo aresztowana. Ustalono, że sprawcy co kilka, kilkanaście tygodni przyjeżdżali do Polski, gdzie włamywali się do sklepów, z których kradli telefony. Po dokonanym przestępstwie natychmiast wyjeżdżali z Polski. W akcji ich zatrzymania brali udział także śląscy policjanci, co może wskazywać na to, że grupa ma na koncie podobne włamania i kradzieże w naszym województwie. W ostatnim czasie nie było innych tego typu spektakularnych kradzieży na Śląsku, poza tymi w Rybniku.

fot. slaska.policja.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj