Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Darmowa mammografia na żorskim rynku

Facebook Twitter

Dziś (19.11.) do 17:00, jutro (20.11.) od 10:00 do 17:00. Na żorskim rynku bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 - 69 lat. Przypomnijmy, że rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek. Jego pełne wyleczenie jest możliwe, jednak niezwykle ważne jest, by wszelkie zmiany wykryć w możliwie wczesnym stadium.

Dlatego warto odwiedzić specjalistyczny mammobus Centrum Onkologii – Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. Jest on wyposażony w najnowszej generacji cyfrowy mammograf, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu, stosując przy tym bardzo niską dawkę promieniowania. Zdjęcia opisywane są każdorazowo przez minimum dwóch lekarzy z Centrum Onkologii.

Mimo że mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, to w ubiegłym roku tylko niespełna 40% uprawionych Polek zgłosiło się na badania w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. By zachęcić żorzanki do badań, a zarazem ułatwić dostęp do nich, na żorskim rynku po raz kolejny w tym roku pojawi się mammobus gliwickiego Centrum Onkologii. Jest on wyposażony w najnowszej generacji cyfrowy mammograf, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu, stosując przy tym bardzo niską dawkę promieniowania. Zdjęcia opisywane są każdorazowo przez minimum 2 lekarzy z Centrum Onkologii w Gliwicach – specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej. W przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi, kobiety poddające się badaniu mają również zapewnioną bezpłatną opiekę i dalsze niezbędne badania w Centrum Onkologii w Gliwicach.

Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 278 98 96.

Warto podkreślić, że z darmowej mammografii mogą skorzystać wszystkie panie w wieku 50-69 lat (czyli urodzone w latach 1949-1968), bez względu na dzień i miesiąc urodzenia, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii refundowanej przez NFZ. Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii, jeżeli była wykonana poza gliwickim Centrum Onkologii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj