Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Deszcz w Beskidach. Nie tylko w powiecie cieszyńskim ma mocno padać

Facebook Twitter

Od poniedziałku (12.10.) do środy (14.10.) obowiązuje ostrzeżenie jakie wydali synoptycy. W naszym regionie dotyczy powiatu cieszyńskiego. Chodzi o opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.

Miejscami może spaść od 145 mm do 155mm deszczu.

Deszczowo jest w całym regionie!

Jaka pogoda w najbliższym tygodniu?

Pierwsza połowa rozpoczynającego się tygodnia zapowiada się bardzo deszczowo. Wszystko za sprawą niżu, który znad Adriatyku stopniowo będzie się przemieszczać w kierunku naszego kraju.

Już dzisiejszej (11.10.) nocy województwa południowe znajdą się w zasięgu zatoki tego niżu z frontem atmosferycznym. Opady będą występować niemal w całym kraju, ale najwięcej na południu. Na południu województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego może spaść do 15 mm deszczu. Najmniej opadów prognozowane jest na zachodzie i północnym zachodzie, ale tam też będzie najchłodniej, temperatura minimalna wyniesie zaledwie 2°C, 4°C, a lokalnie przy gruncie możliwy jest spadek do -1°C. Najcieplej będzie na południowym wschodzie, do 10°C. W wielu miejscach w kraju wystąpią mgły, które lokalnie będą ograniczać widzialność do 300 m.

W poniedziałek intensywne opady będą się przemieszczać w głąb kraju. Najsilniejsze będą w pasie od Mazowsza po Śląsk i Małopolskę. Suma opadów na tym obszarze wyniesie do 20-25 mm. Wysoko w górach wystąpią opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach o 15 cm, w Sudetach o 5 cm, a porywy wiatru do 70 km/h będą powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura maksymalna wyniesie od 10°C do 15°C, tylko w południowo-zachodniej części kraju i w centrum od 6°C do 9°C.
W nocy z poniedziałku na wtorek dalszy ciąg deszczowej aury, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, gdzie spadanie do 20-25 mm deszczu, a na południu Śląska i Małopolski do 30 mm. W górach opady śniegu, w Tatrach powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 20 cm. Wiatr w porywach do 70 km/h będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura minimalna od 2°C na północnym zachodzie (przy gruncie spadek do -1°C) do 10°C na wschodzie.

We wtorek silniejsze opady deszczu już niemal w całym kraju. Suma opadów we wschodniej połowie Polski i na południowym zachodzie do 15-20 mm, a na krańcach południowych do 30 mm. Wysoko w górach opady śniegu, może spaść do 20 cm śniegu. W Tatrach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura maksymalna od 7°C na południu do 15°C na południowym wschodzie; a na obszarach podgórskich od 4°C do 8°C.

W nocy z wtorku na środę i w środę na wschodzie opady zaczną słabnąć. Intensywnych opadów spodziewamy się zwłaszcza na zachodzie, północy i na krańcach południowych. Lokalnie może spaść nawet około 50 mm deszczu. W górach śnieg. Noc będzie nieco cieplejsza, temperatura minimalna od 7°C do 12°C; natomiast w dzień temperatura od 9°C do 13°C Wiatr będzie się wzmagał, najsilniejsze porywy wystąpią na wybrzeżu, do 80 km/h.

W kolejnych dniach nadal będą występować opady deszczu, lecz ich natężenie będzie zdecydowanie mniejsze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022