StartKultura

„Dobry wieczór” z VOO VOO w Wodzisławskim Centrum Kultury

VOO VOO to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze znakomitym efektem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie. Jej założycielem jest Wojciech Waglewski – kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, wokalista, producent muzyczny. Niemal od początku VOO VOO współtworzy Mateusz Pospieszalski, wirtuoz saksofonu jak również kompozytor, producent muzyczny. Sekcja rytmiczna, czyli serce zespołu to Karim Martusewicz – gitara basowa, kontrabas oraz Michał Bryndal – perkusja.

Każda z kolejnych płyt VOO VOO stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka. Tak też będzie w przypadku najnowszej płyty „Dobry wieczór”. Tym razem muzycy VOO VOO wybiorą się w podróż daleką, bo aż do Azerbejdżanu. Stamtąd pochodzi Alim Qasimov, który zaszczycił zespół gościnnym udziałem w nagraniach. Wraz z Alimem Qasimowem, na płycie VOO VOO zaśpiewała także jego córka, Fargana Qasimova.

Dlaczego VOO VOO? Bo ma lidera – wyśmienitego muzyka, wyczulonego na dźwięk i słowo, muzyków światowego formatu współtworzących oblicze bandu i wreszcie, wiernych i nieprzypadkowych słuchaczy.

Koncert w Wodzisławskim Centrum Kultury 12 marca (sobota) o 18.00.

Zostaw komentarz