Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dożynki z Lady Pank w gminie Lubomia

Facebook Twitter

Tegoroczne dożynki przechodzą do historii jako jedne z najwspanialszych, choć z powodu pandemii nie było tradycyjnego korowodu, to w nagrodę otrzymaliśmy wspaniały koncert zespołu Lady Pank - mówi zastępca wójta gminy Lubomia Bogdan Burek.

To był najlepszy koncert w życiu dodają ci, którzy w niedzielę (12.09.) postanowili wybrać się na dożynki gminne.
Wszystko za sprawą legendy polskiego rocka, która dzień wcześniej obchodziła swoje 40-lecie istnienia:

Gmina Lubomia organizuje od lat dożynki z udziałem gwiazd polskiej muzyki. Zagrały tu między innymi Perfect, Bajm, Dżem czy Golec Orkiestra. W ubiegłym roku z powodu pandemii wydarzenie nie doszło do skutku, w tym udało się je zorganizować.

Gmina Lubomia pokazuje, że można. Mimo niełatwej sytuacji pandemicznej zorganizowała coś niepowtarzalnego.

Bogdan Burek: Nie ukrywam, że sam jestem zbudowany tym, co się tutaj dzieje. Chylę czoła praktycznie wszystkim wykonawcom, bo to, co pokazują, to jest kawał dobrej roboty. Jest to szok, bo nie wiedziałem, że tak się to potoczy. Wszystkim bardzo dziękuję, bo to, co osiągnęliśmy w tym czasie, to jest naprawdę wielki sukces.

Radio 90: Mimo że nie było korowodu, to dożynki przechodzą do historii jako jedne z najwspanialszych.

Bogdan Burek: Dokładnie, Lady Pank, ten wieczór z całą publicznością, z tego się bardzo cieszę.

Podczas dożynek gminnych w Lubomi wręczono wyróżniającym się mieszkańcom tytuł Społecznika Roku, odbył się również po raz jedenasty Bieg Przesiedleńczy. Na scenie prócz Lady Pank, wystąpiła grupa Camasutra, Mirek Szołtysek, zespoły taneczne, śpiewacze i chóry działające na terenie gminy Lubomia. Z fanami Lady Pank i z zastępcą wójta gminy Lubomia Bogdanem Burkiem rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj