Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Droga jest, znaków brak. Którędy jechać? Pytają kierowcy

Facebook Twitter

Jak dojechać do nowego odcinka autostrady A1 ? - zastanawiają się kierowcy podróżujący z Częstochowy na południe kraju. Jak pisze do nas nasza słuchaczka na formularz kontaktu DAJ ZNAĆ mimo otwarcia z wielką pompą kolejnej części autostrady A1 z Częstochowy nie można na nią wjechać.

Fot. gddkia.gov.pl

Nie ma tam żadnych znaków i informacji, jeśli ktoś nie wie gdzie, nie pojedzie nowym odcinkiem.  Sprawdziliśmy, faktycznie jest problem. Jak przyznaje Dorota Marzyńska Kotas z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad znaków nie postawiono, bo droga którą biegnie dojazd do nich nie należy:

Jeżeli chodzi o oznakowanie dojazdu do węzła Częstochowa Południe autostrady A1, jest to oznakowanie, które znalazłoby się na układzie dróg lokalnych, czyli dróg w obrębie miasta Częstochowa, jak innych dróg dochodzących do węzła Częstochowa Południe. Oznakowanie tych dróg i dojazdu do Częstochowy leży w gestii zarządzających tymi drogami. W związku z czym my ze swojej strony dopełniliśmy całego oznakowania, które informuje kierowców, gdzie się znajdują i dokąd mogą zjechać z autostrady. Natomiast dla samego węzła Częstochowa Południe, tutaj leży to w gestii administratorów innych.

A tymi administratorami są Zarząd Dróg Wojewódzkich i Miasto Częstochowa. Za kilka tygodni postawimy znaki – zapewnia Ryszard Pacer z ZDW w Katowicach:

Mamy to w planach, żeby to oznakowanie ustawić. To wymaga rozeznania kwestii w terenie, zbadania, z jakich kierunków jest zwiększony ruch i takie oznakowanie się na pewno pojawi.
Radio90: Dlaczego to oznakowanie się jeszcze nie pojawiło.
Wszystko wymaga swojego toku. Mogłoby powstać pytanie, który to jest właściwy moment, żeby to oznakowanie ustawić. W dzień otwarcia, kiedy do końca nie było wiadomo, kiedy będzie to otwarcie. Trzeba wiedzieć, że nasz budżet jest trudny, zawsze staramy się nim gospodarować rozsądnie i pewne rzeczy planować.

Najnowszy odcinek autostrady A1 z Częstochowy do Pyrzowic ma 33 km długości i otwarty został 2 sierpnia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj