Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Droga Markowice-Raszczyce z kłopotami?

Facebook Twitter

"Na tej drodze dzieją się rzeczy nie mieszczące się w głowie!" Tak w mailu do naszej redakcji napisał Grzegorz. A mowa o remontowanych drogach wojewódzkich 919 i 923, to trasa z Raciborza-Markowic do Raszczyc.

Nasz słuchacz wylicza błędy wykonawcy i poleca wybranie się na przejażdżkę tą trasą. Tak zrobiliśmy. Remontowanym odcinkiem drogi przejechała nasza reporterka, Monika Sokołowska i rozmawiała z kierowcami oraz mieszkańcami położonych przy trasie miejscowości:

Pomimo trudności związanych z remontem mieszkańcy okolicy są cierpliwi i czekają na finał prac:

Prace na DW 919 i 923 nadzoruje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Rzeczywiście wykonawca musiał rozebrać źle wykonaną skarpę i wykonać ją na nowo; trzeba było poprawić krawężniki, bo na świeżo ułożone najechała ciężarówka. Ale jak mówi Radiu 90 Ryszard Pacer, rzecznik ZDW,

to się może zdarzyć przy każdej drogowej inwestycji. Firma, która wygrała przetarg na remont tej drogi, jest stale sprawdzana przez inspektorów, by wszelkiego rodzaju usterki naprawiać na bieżąco.

Termin wykonania tej drogi to koniec maja przyszłego roku, w tej chwili drogowców na trasie Markowice-Raszczyce nie ma codziennie, pracują w innych miejscach, ale jest zapewnienie, że do końca roku położony zostanie tu nowy asfalt. Potem trzeba będzie dokończyć chodnik i wykonać oznakowanie poziome. Niewykluczone więc, że remont drogi uda się skończyć przed zaplanowanym terminem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj