Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dron, roboty i wysokie technologie. To przyszłość gimnazjalistów z Wodzisławia

Facebook Twitter

W nowoczesny sprzęt wyposażone jest Gimnazjum numer 2, które postanowiło reagować na otaczający nas świat i poszerzać swoją ofertę. A o tym, że nauka i technika to nasza przyszłość - chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

Stąd potrzeba zakupu sprzętu potrzebnego do uczenia młodzieży, np. konstrukcji konkretnych urządzeń. Takich jak drukarka 3D…

– mówi Gabriela Niemiec, dyrektor Gimnazjum numer 2 w Wodzisławiu. Żeby zainteresować młodzież nauką, trzeba szukać nowych form – przekonuje Artur Rasiński, nauczyciel matematyki:

Zacięcie techniczne mają uczniowie klasy pierwszej, którzy wspólnie z nauczycielem składali już drukarkę 3D. Komputery i nowinki techniczne to ich codzienność:

Na czwartek (20.11.) na 16.00 w Gimnazjum numer 2 w Wodzisławiu zaplanowano spotkanie z uczniami klas szóstych szkół podstawowych oraz z ich rodzicami, na którym przedstawiona zostanie nowa oferta placówki. Ale przyjść może każdy, kto jest zainteresowany nowymi technologiami i będzie chciał w jakiś sposób współpracować z gimnazjalistami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj