Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Drzewo spadło na dom. „Można było tego uniknąć” [WIDEO]

Facebook Twitter

Nawałnica, jaka dziś (17.08.) przeszła nad częścią regionu wyrządziła wiele szkód. Między innymi w Rybniku przy ulicy Rudzkiej drzewo spadło na dom.

Drzewo spadło na dom

Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale nie wiadomo czy nie ucierpiał dach budynku. Do akcji przystąpili strażacy, którzy usuwają powalone drzewo.

Mówi dowódca akcji brygadier Marek Tanżyna.

Marek Tanżyna: To drzewo powalone na dwóch budynkach w zabudowie bliźniaczej. Prowadzimy działania w celu usunięcia zagrożenia. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przygotowaniu konarów do usunięcia. Prawdopodobnie będzie jeszcze dodatkowo jakiś sprzęt na miejscu z energetyki.

Radio 90: Są jakieś zniszczenia. Jak to wygląda?

Marek Tanżyna: Na razie ciężko oceniać. Na pewno w konstrukcji dachu będą jakieś pewnie zniszczenia, ale teraz nie jestem w stanie tego ocenić. Na tą chwilę nie mamy żadnych informacji o osobach poszkodowanych.

brygadier Marek Tanżyna

Na miejscu nasz reporter Robert Krzyżaniak rozmawiał z właścicielką części budynku.

To straszny widok

– mówi Monika Prętkiewicz.

Monika Prętkiewicz: Nikogo na szczęście nie było, jedynie sąsiadka, ale sąsiadka mieszka na dole. Drzewo leży na mojej posesji jak i również tutaj na sąsiada posesji. No wygląda źle. Ja teraz tu będę oceniała jakie koszta. Niedawno dach był nowiusieńki robiony, niedawno też był pan, który mi jeszcze tam dach poprawiał. Natomiast no nie wiem jak struktura budynku, wiadomo, to jest dom też ocieplony, więc to teraz wszystko, wszystko wyjdzie, jak tu będzie usunięte te drzewo.

Takiej sytuacji można było uniknąć

– dodaje Monika Prętkiewicz.

Monika Prętkiewicz: 8 sierpnia zgłaszałam tutaj o wycinkę tego drzewa do Urzędu Miasta, żeby mi przycięli, bo cały czas leciały gałęzie, cały czas liście leciały, drzewo było prawie przechylone na moją posesję. No i stało się dzisiaj to, co się stało. A poza tym tutaj panowie ze straży pożarnej powiedzieli, że jest całe zgniłe od środka. Drzewo jest również zaznaczone numerem 38 na zielono, że jest do wycięcia. Teraz przed chwilą też rozmawiałam z Urzędem Miasta. Od 8 sierpnia nic nie zrobiono. Można dzwonić, dzwonić.

…do sprawy wrócimy w Radiu 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj