Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Duży pożar sklepu na Śląsku Cieszyńskim. Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków

Facebook Twitter

Kilkaset tysięcy złotych strat - to wstępne szacunki po dużym pożarze na Śląsku Cieszyńskim. Wczoraj (3.06.) późnym popołudniem straż pożarna walczyła z ogniem w jednym z supermarketów w sołectwie gminy Skoczów – Pierśćcu.

W akcji gaszenia pożaru brało udział 15 zastępów JRG i OSP. fot. FB/ OSP Pierściec

Jak relacjonuje nam st. kapitan Marek Szalbot z cieszyńskiej straży pożarnej, zgłoszenie strażacy otrzymali około godz. 18.40. Informacja dotyczyła palącego się magazynu przy supermarkecie. Po dojeździe na miejsce, ogień rozwijał się już wewnątrz pomieszczeń:

Marek Szalbot: W wyniku rozpoznania stwierdzono pożar elewacji ocieplenia dachu sklepu spożywczego. W pierwszej fazie podano jeden prąd wody w natarciu na palący się sklep. (…) Wprowadzono ratowników do wewnątrz sklepu, w celu prowadzenia działań wewnętrznych. Działania doprowadziły do lokalizacji pożaru, następnym elementem było sukcesywne dogaszanie ognia.

Wnętrza sprawdzono kamerą termowizyjną i przewietrzono. Z ogniem walczyło 15 zastępów straży, to 61 ratowników. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego musi wydać teraz opinię, czy budynek sklepu może być użytkowany.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021