Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dwa oblicza rzeki Ruda

Facebook Twitter

Nasz słuchacz zwraca uwagę, że w różnych częściach Rybnika jej okolice w różny sposób są zadbane. Są miejsca, jak w centrum miasta, gdzie brzeg jest uporządkowany i zachęca do spacerowania. Są i takie fragmenty, gdzie jeszcze wiele można byłoby zrobić.

Krzysztof pyta za pośrednictwem Radia 90: „Czy mieszkańcy innych dzielnic, oddalonych od centrum Rybnika będą mogli też pospacerować obok naszej pięknej rzeki”?

Dzikość rzeki Rudy ma swój urok. Można pływać na niej kajakiem, co bardzo często się odbywa w Rybniku przez prywatne podmioty i mieszkańców. Ma niezwykły urok ta rzeka w swojej naturze, natomiast jeśli chodzi o zagospodarowanie związane z infrastrukturą, która miałaby powstać wokół rzeki, staramy się doprowadzić kolejkę wąskotorową, trwa projektowanie i przygotowanie do tego, żeby znalazła się już bardzo blisko rzeki, żeby stanowiła dodatkową atrakcję dla tego miejsca. Jeżeli chodzi o samo nadbrzeże, to byłoby to bardzo trudne, dlatego że nie wszędzie tereny należą do miasta. Wody Polskie gospodarują tym zasobem wodnym, stąd jest szereg trudności formalnych na zagospodarowanie tej rzeki. Dodatkowo w wielu obszarach mamy do czynienia z użytkiem ekologicznym, to też powoduje, że niewiele da się zrobić na takich terenach- odpowiada Agnieszka Skupień, rzeczniczka rybnickiego magistratu.

Zobaczcie zdjęcia przesłane przez Krzysztofa:

Dajcie znać jakie jest Wasze zdanie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj