Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biogazowania w Niewiadomiu: co mówią mieszkańcy po wizycie w Jarocinie

Facebook Twitter

Mieszkańcy, radni, przedstawiciele Rady Dzielnicy Niewiadom czy zarządu Rybnika wyjechali w sobotę (16.03) do biogazowni w Jarocinie. Mieli zobaczyć jak taka instalacja pracuje i zapytać czy jest problemem dla okolicy. Z jakimi wrażeniami wrócili?

Wizytę studyjną przygotowała spółka Centrum Zielonej Energii Subregionu Zachodniego, wyjazd do Jarocina miał uspokoić nastroje w dzielnicy po tym jak miasto ogłosiło, że przy ulicy Sportowej stanie biogazowania. Pytaliśmy w sobotę (16.03) rano mieszkańców z jakimi pytaniami i wątpliwościami jadą do Wielkopolski, posłuchajcie co nam powiedzieli:

Biogazowania w Niewiadomiu. Co mówią mieszkańcy po wizycie w Jarocinie

Inspekcja w biogazowni w Jarocinie zajęła mieszkańcom Niewiadomia całą sobotę, z jakimi wrażeniami wrócili do domów?

Wojciech Kiljańczyk, wiceprezydent Rybnika

Z mieszkańcami Niewiadomia do Jarocina pojechał wiceprezydent Rybnika Wojciech Kiljańczyk, jego zdaniem ten wyjazd się udał.

Wojciech Kiljańczyk: Cieszę się bardzo, że mieszkańcy z nami pojechali i zobaczyli na własne oczy jak wygląda biogazowania. Przed bramą było ok, a gdy weszliśmy do środka rzeczywiście były nieprzyjemne zapachy. Technolog tłumaczył, że tak powinno być, bo instalacja jest hermetyczna, w środku są filtry, które pochłaniają te zapachy. Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy zakładem w Jarocinie i tym, jaki ma powstać w Rybniku, to u nas żaden element tej instalacji nie będzie na zewnątrz, nie będzie żadnego placu do dojrzewania materiału, wszystko ma być w halach.

Wizytę studyjna w Jarocinie przygotowała spółka Centrum Zielonej Energii Subregionu Zachodniego.

To dobry wyjazd, który pokazał jak działa biogazownaia

– mówi prezes spółki Wojciech Muś:

Wojciech Muś: To nie jest ten moment, w którym mogę powiedzieć, czy udało się przekonać mieszkańców do biogazowni, to pierwszy element, który mogliśmy zorganizować i pokazać: jak pracuje biogazownia, jakie odpady do niej trafią, jakie efekty się osiąga. Kolejnym krokiem będzie spotkanie w sobotę o 11.00.

Wojciech Muś, prezes spółki Centrum Zielonej Energii Subregionu Zachodniego

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie biogazowni w sobotę (23.03) w szkole przy ulicy Morcinka w Niewiadomiu o 11.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024